Jaká je Granada

Říká se, že Andalusie je odlišná od ostatních částí Španělska, jelikož je zde historií o něco více vyrytá arabská kultura. Jak do architektury měst, tak do duší samotných Andalůzanů. Přesto je Granada v současné době moderním městem, žijící nejen turistikou. Město je plné vstřícných a milých lidí ať už z řad starousedlíků, popíjejících malé pivo na zahrádkách zdejších barů, Arabů kouřících dýmky v marockých čajovnách nebo hojně zastoupenou mládeží ze zdejší univerzity. Na turisty jsou tu zvyklí a jsou k nim přátelští.
V Granadě najdete velmi speciální místa, jedním z nich je například čtvrť Albaicin.
granada-spanelsko-03

Albaicin je romantická, starodávná část města. Bílé nízké domky, malé náměstíčka, úzké uličky… Většina zdejších domků má terasy, některé jsou na střechách, některé jsou uvnitř domů a vy je můžete vidět skrze nedovřené vrátka. Jejich malebnost a cit pro detail Vás jednoduše ohromí. V této části města najde spoustu klidných zákoutí, kde budete chtít strávit chvilky klidu a vychutnat si zvláštně působivou atmosféru. Tu klidnou nirvánu pak můžete plynule vyměnit za tu živější ve všude přítomných barech. Ty jsou výjimečné tím, že ke každému nápoji obdržíte většinou i menší jídlo zdarma, tzv. Tapas. To je jeden z důvodů, proč se zde nesetkáte v nočních hodinách s přehnaně opilými lidmi. To je také skutečně původní účel Tapasů – zamezit přehnané opilosti.

Procházet se Albaicinem, pozorovat dechberoucí terásky domů, relaxovat v barech a na klidných náměstíčkách, je lepší než všechny pláže dohromady!

V Granadě je spoustu míst k objevování. Není to město na jehož návštěvu vám vystačí jeden den. A když Vás chytí granadský vír nespoutaného života, jen tak Vás nepustí. Říká se tu: Todo es posible en Granada (V Granadě je všechno možné).

Jako nejvýraznější 2 monumenty Granady lze označit Alhambru a katedrálu.Katedrála je opravdu veliká a když si stoupnete před ní na malém náměstí si budete připadat jako skutečný mravenec. Není ale tak velká jako Alhambra,a ani tak stará a slavná. Zajímavostí mohou být pozůstatky královny Isabely a Ferdinanda (spojováni jsou s cestou Kolumbuse při objevení Ameriky). Alhambra je ohromující komplex pevnosti, palácu a velkých zahrad. Jde o hlavní dominantu Granady. Více o Alhambře.

granada-spanelsko-10

A to je jen zlomek toho, jaká Granada skutečně je.