Ke každému pití jídlo zdarma – Tapas

20140126-132618.jpg

Jak by se Vám něco takového líbilo? A v Granadě a všeobecně v oblasti Andalusie tomu tak je. Pokud vstoupíte do baru, kterých je tu jako hospod v Plzni, dostanete ke každému objednanému pití Tapas. Tapas je „menší“ porce jídla. Menší v uvozovkách, protože v některých barech dostanete například hamburger s hranolky, celou rybu apod. V některých barech můžete naopak dostat například jen misku s olivami nebo oříšky.

Přibližně 2/3 barů Vás překvapí co dostanete. Nemůžete si tedy vybrat a pokud jste vybíravý nebo vegetarián apod, máte prostě smůlu. Můžete však najít i vegetariánské bary nebo bary s arabskou kuchyní, bary kde servírují jenom mořské živočichy , typické španělské bary servírující především šunky (pršut), sýry, klobásy (chorizo) apod ;-)

20140126-132856.jpg

Pokud si objednáte pití pro 2 osoby, dostanete 2 porce (většinou na 1 talíři), pokud si objednáte další pití dostanete další porci, ale již jiného jídlo. Číšník (camarero) si to sleduje a do kuchyně vždy zařve, že pro Vás chce dvojku (segundo!!!)… A tak to pokračuje i s dalšími pitími. Pokud si objednáte pití a porci jídla, obdržíte pití, Tapas a porci Vámi objednaného jídla. Číšník však může uznat, že by toho na Vás už bylo moc a Tapas nepřinese. To se stává v případě, že máte na stole stále dost nedojedeného jídla.

20140127-193546.jpgTapas nedostanete k vodě, kávě nebo čaji. K pivu (malé pivo = caña [kaňa], velké pivo = tubo), vínu, kole (coca cola), nealko vínu (mosto), džusu (zumo [sumo]) apod. byste Tapas měli dostat vždy.

Jedná se o jídlo zdarma, nikdy si na něj nestěžujte.

Tapas někdy dostanete i v pizzerii nebo japonské restauraci. Tapas nemusíte dostat v restauraci.